- Faktor #2: Diskriminace na základě etnického původu nebo náboženského vyznání
Cíle učení:
Najděte mezikulturní spojení s účastníky, které přesahuje obvyklý způsob mluvení a verbalizace záležitostí týkajících se lidí z různých kulturních prostředí |
Čas:
Cca 60 min (nebo cca 180 min, pokud používáte časopisy, nůžky a lepidlo)
Potřebné materiály:
- Velký kus papíru,
- Pastelky
- Možnost – staré časopisy, nůžky a lepidlo.
Popis činnosti:
- Strom života bude nakreslen na velký list papíru. Nakreslete kořeny, kmen a korunu. Poté přidejte myšlenky, které k tomu máte.
- Je možné zapsat a nakreslit, co je důležité, co mi prochází hlavou při popisován sebe sama. Nebo účastníci můžou dokonce vystřihnout obrázky z časopisů, které souvisejí s jejich životem, a nalepit je na strom. Pomáhá to při představě své osoby neobvyklým způsobem a otevírá způsoby kreativity při myšlení o nitru a o tom, co se má stát. Pomáhá to sdílet různé pohledy.
- Vysvětlení metafory:
Strom stojí pevně na zemi. Kořeny jsou spojeny s půdou, která ji charakterizuje. Tato část je dobře chráněna a není snadno viditelná a zabírá velkou část stromu. Kmen propouští energii a živiny kamkoli, kde je to potřeba a kde je potřeba. Kmen je symbolem síly. Zatímco koruna ukazuje životní linie, ukazuje bzučení včel a zpěv ptáků. Koruna je část, kde lze sklízet výsledky a plody. Strom života může stát pro mě jako člověk.
Pomocí metafory stromu prozkoumejte kořeny člověka a objevte, co ho drží, co ho nese.- Kdo by mohl dát mladým sílu?
- Kde se cítí familiárně?
- Prozkoumejte, co se právě děje. Kmeny stojí za myšlenkou toho, co člověka vyživuje.
- Co je pro jeho / její život v tuto chvíli relevantní?
- Co se mi líbí a proti čemu se chráním?
Představte si korunu, co by člověk rád sklízel během života a jak by rozkvétal. Koruna stojí za budoucností a tam, kde chcete být.